fbpx

Dowiedz się więcej o metodach nauczania w Blue Pencil

Podejście leksykalne

To nowoczesne sposoby nauczania oparte na pracy Michael Lewisa na podstawie przełomowych odkryć w dziedzinie lingwistyki i analizy ogromnej ilości danych. Dlatego nasze nauczanie jest jak najbardziej zbliżone do sposobu, w jaki uczymy się naszego ojczystego języka – używamy go. Na lekcjach wykonujemy wiele zadań, w których słownictwo i gramatyka będą połączone w jedno. Mówienie i słuchanie są na pierwszym miejscu. Dopiero później przychodzi czytanie i pisanie.

Metoda komunikatywna

Głównym narzędziem i celem jest komunikacja. Na lekcjach bardzo ważne jest słuchanie i przekazywanie informacji. Metoda komunikatywna pozwala przełamać barierę mówienia w angielskim. Jest również doskonałym sposobem na rozwijanie i utrwalanie słownictwa i wyrażeń. Słownictwa i gramatyki również uczymy przede wszystkim poprzez mówienie.

Szkoła przyjazna uczniom

Blue Pencil nie jest fabryką ani korporacją, a ludzie nie są klientami, tylko uczniami. Tylko poprzez docenianie inteligencji, zdolności i talentów naszych uczniów możemy osiągnąć najlepsze rezultaty. Staramy się poznać naszych uczniów, żeby dobrać właściwe do ich potrzeb i możliwości metody. Każdy nowy uczeń przechodzi indywidualną diagnozę. Tworzymy atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wolimy dostrzegać to, co w naszych uczniach jest dobre i ciekawe, a nie skupiać się na wadach.

Nasi uczniowie o metodzie

Super szkoła, fajni nauczyciele. Prowadzenie zajęć na najwyższym poziomie. Lekcje odbywają się w sposób, który uczy mówić i słuchać, a nie tylko wkuwać słówka czy czasy.

Poza podręcznikiem korzystamy również z innych pomocy dydaktycznych jak strony internetowe. Dla chętnych udostępniane są książki w języku angielskim, które po przeczytaniu musimy streścić lektorowi.

Bardzo podoba mi się forma zajęć, różnorodne zabawy. Zajęcia zachęcają do mówienia. Gramatyka dyskretnie wpleciona w omawiane tematy.

Najlepsza szkoła!!!! Polecam wszystkim. Super kadra, super zajęcia. Jeśli ktoś ma barierę językową i boi się mówić, po zajęciach w Blue Pencil zapomni o tym problemie 🙂

Podoba mi się to, że są prezentowane różne naturalne przykłady oraz uczymy się prawdziwego brytyjskiego angielskiego.

Poznaję język w zupełnie inny sposób. Nie jest to gramatyka i tekst, ale całe mnóstwo perełek i dodatków, które są obecne i potrzebne by mówić w języku obcym. Nie jest to tylko nauka książkowa, ale ciągłe porównywanie, myślenie, analizowanie z mnóstwem humoru 🙂

Poznaj zasady, którymi kierujemy się w naszej szkole

 • Mówienie i rozumienie mowy jest ważniejsze niż pisanie i czytanie
 • Znajomość słów jest ważniejsza od znajomości zasad gramatycznych
 • Popełnianie błędów językowych jest naturalną częścią procesu uczenia się
 • Uczenie się wyrażeń jest skuteczniejsze niż uczenie się pojedynczych słów
 • Skuteczna komunikacja często ma niewiele wspólnego z poprawnością gramatyczną

Kilka z setek pomysłów na uczenie mówienia

 • Wykorzystanie story cubes do tworzenia historii
 • Gra w Tabu, czyli wyjaśnij jakie słowo masz na myśli
 • Opisz co widzisz na obrazku, co wydarzy się za chwilę?
 • Obejrzyj film i wymyśl alternatywne zakończenie
 • Opowiedz o swoich wakacjach, planach na przyszłość

Jesteśmy szkołą przyjazną uczniom

 • Lubimy czytać książki i namawiamy do tego innych
 • Korzystamy z nowoczesnych technologii, które pomagają naszym uczniom robić postępy
 • Stawiamy przed uczniami praktyczne wyzwania, żeby używali angielskiego w praktyce
 • Uczniowie mają możliwość spotkać ludzi z innych krajów, bo mają lekcje z native speakerami