Naucz swojego potworka czytać

teach your monster to read logo

Naucz swojego potworka czytać

Dzisiaj będzie o bardzo ciekawym portalu: teachyourmonstertoread.com, którym powinni się zainteresować rodzice dzieci sześciolatków i siedmiolatków. Tytułowe potworki w tym wieku wchodzą w całkowicie nowy świat literek i cyferek. Oczywiście w szkole zaczynają się ich uczyć i wszystkim wcześniej czy później się udaje osiągnąć ten cel, ale można to im ułatwić lub przyśpieszyć proces.

Jest wiele stron i narzędzi, żeby ułatwić dzieciom proces uczenia się literek. Może warto zastanowić się czy z nich skorzystać? Ta strona została mi polecona przez jednego z naszych nauczycieli (pochodzi z Anglii) i jednocześnie rodzic sześciolatka (dziecko jest dwujęzyczne), który nauczył się czytać w trakcie wakacji.

Dlatego pierwsza informacja dla rodziców. Jeśli chcesz skorzystać z tego portalu to musisz do pewnego stopnia znać angielski. Jeśli jesteś rodzicem trzylatka lub młodszego dziecka i nie znasz angielskiego – masz czas tylko zapisz się już dzisiaj na kurs angielskiego w Blue Pencil 🙂 Po 2 latach będziecie na odpowiednim poziomie.

Druga ważna sprawa: dziecko na początku będzie potrzebowało waszej pomocy. Później powinno poradzić sobie samo jeśli polubi ten portal.

Poniżej zamieszczam krótki opis jak wygląda użytkowanie tego portalu:

– Krótka rejestracja, zarejestrowałem się jako rodzic

– Kolejny krok – wybieram gracza, mogę wybrać kilku (np. jeśli mam kilkoro dzieci)

– Tworzymy potworka (dla dzieci to świetne zadanie na powtarzanie angielskiego słownictwa z zakresu kolorów i części ciała)

potworek

Później zaczynają się minigry podczas których dziecko uczy się poszczególnych literek i łączenia ich z dźwiękami.

literka c

Jest wiele powtórek, żeby dzieci utrwaliły sobie nową wiedzę. Mi najbardziej podobało się zaganianie owiec do zagrody.

zaganianie owiec do zagrody

Kolejny etap to składanie literek w słowa.

składanie słów

Dalej to już tylko kolejne zdania, zabawa i przede wszystkim sprytnie ukryta nauka.

Sama nauka jest w anglojęzycznym środowisku, więc pomoże waszym dzieciom rozwinąć ich umiejętności rozumienia angielskiego ze słuchu. To pomoże im robić jeszcze lepsze postępy na naszych kursach angielskiego dla najmłodszych.

W skrócie: polecam rodzicom sześciolatków i siedmiolatków. Rodzice muszą zarezerwować czas dla swoich dzieci, żeby wprowadzić ich w tę historię. Na efekty trzeba poczekać 2-3 miesiące.